RACH-LEX Sp. z o.o.
Ul. Kościuszki 13 pok. 208
10-501 Olsztyn


Najczęściej zadawane pytania dotyczące biura rachunkowego:

1. Czy w ramach swojej aktualnej działalności gospodarczej mogę płacić mniejsze podatki?
Odpowiedź:
Często jest to jak najbardziej możliwe. Dlatego, w ramach doradztwa podatkowego, proponujemy naszym klientom usługę analizy ich działalności gospodarczej i tam, gdzie to możliwe, proponujemy rozwiązania pozwalające na zminimalizowanie obciążeń fiskalnych przedsiębiorstwa.

2. Proszę podać przykład optymalizacji kosztów?
Odpowiedź:
Zatrudnianie osób prowadzących działalność gospodarczą zamiast pracowników na etat. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić i coraz więcej osób decyduje się na pracę w takim charakterze. Zyskuje i pracodawca, i wykonawca (prowadząc samemu działalność gospodarczą ma znacznie mniejsze koszty, niż koszty, które ponosi pracodawca przy wypłacaniu wynagrodzenia). Oszczędza się w tej sytuacji kilkaset złotych miesięcznie.

3. Czy będę musiał sam kontaktować się z urzędami?
Odpowiedź:
W momencie podjęcia współpracy z naszym biurem przejmujemy w ramach udzielonego pełnomocnictwa odpowiedzialność za Państwa kontakty z urzędem skarbowym oraz ZUS minimalizując Państwa rolę w tym zakresie do absolutnego minimum. Każde otrzymane z urzędu pismo prześlij do nas – my załatwimy resztę.

4. Ile kosztuje korzystanie z usług biura rachunkowego?
Odpowiedź:
Opłata za obsługę księgową jest ustalana dla każdego Klienta indywidualnie. Cena uzależniona jest między innymi od formy prawnej prowadzonej działalności, ilości zatrudnionych pracowników, liczby faktur itp. Orientacyjnie wynosi:

– ewidencja ryczałtowa od 100 zł netto
– podatkowa księga przychodów i rozchodów od 150 zł netto
– księgi handlowe od 300 zł netto
– kadry i płace od 20 zł netto za pracownika